Kontakt
Obsługa klienta

Nasi konsultanci pomogą Państwu zarezerwować wakacje, bilet lotniczy lub hotel.

pon.-pt. 9:00 - 17:00
022 516 98 51
Wyjazdy - Malediwy z dziećmi
Wyjazdy - Malediwy z dziećmi
Wyjazdy - Malediwy z dziećmi
Wyjazdy - Malediwy ekskluzywne
Wyjazdy - Malediwy ekskluzywne
Wyjazdy - Malediwy ekskluzywne
Wyjazdy - Malediwy dla singli
Wyjazdy - Malediwy dla singli
Wyjazdy - Malediwy dla singli
Wyjazdy - Malediwy Wellness
Wyjazdy - Malediwy Wellness
Wyjazdy - Malediwy Wellness
Wyjazdy - Malediwy - informacje i online rezerwacja
Wyjazdy - Malediwy na portalu wyjeżdżam.pl!
Wyjazdy - Malediwy
Cel podróży
Miejsce wylotu
Wyjazd od
Powrót przed
Czas podróży
Ilość osób
Dzieci
Cena
Zakwaterowanie
Hotel
Znajdź
Wyjazdy - Malediwy

Flaga

Język urzędowy:           malediwski
Stolica:                         Malé
Ustrój polityczny.          republika
Powierzchnia:               298 km²
Ludność:                      349 106
Waluta:                        Rupia malediwska (MVR)
 
MALEDIWY POŁOŻENIE
 
Malediwy – archipelag oraz państwo wyspiarskie o tej samej nazwie, położone na Oceanie Indyjskim, ok. 500 km na południowy zachód od południowego krańca Indii.
Archipelag to ok. 1190 wysepek osadzonych na 26 atolach koralowych narosłych na podmorskim łańcuchu wulkanicznym, ciągnącym się przez 820 km z północy na południe i 120 km ze wschodu na zachód, 202 z tych wysepek jest zamieszkanych. Łączna powierzchnia lądowa archipelagu to 298 km², mieszkańców 280 tys. (stan na rok 2004), co daje zagęszczenie 933 os./km2;. Średnie temperatury powietrza wynoszą 29-32°C.
Stolica Malediwów - Malé, gdzie mieszka 1/4 ludności, jest jedynym ośrodkiem miejskim. Gospodarka Malediwów oparta jest głównie o rybołówstwo (tuńczyk) i rolnictwo (palma kokosowa, drzewo chlebowe, banany). Przemysł bardzo słabo rozwinięty. Początki rozwoju turystyki.
Malediwy leżą zaledwie metr ponad powierzchnią poziomu morza i są zagrożone całkowitym zalaniem. Dlatego państwo to od lat zwraca się do największych i najpotężniejszych krajów świata o pomoc w ograniczaniu efektu cieplarnianego.

MALEDIWY INFORRMACJE TURYSTYCZNE 

Od obywateli Polski nie są wymagane wizy, wystarczy ważny paszport, jednak dłuższy podbyt może wiązać się koniecznoścą uzyskania odpowiedniego pozwolenia od władz lokalnych .
Pogoda: od grudnia do kwietnia - słonecznie i bezdeszczowo. Między majem i listopadem jest nadal ciepło, lecz niebo jest często zachmurzone i występują częste opady deszczu.
Najprościej dostać się na Malediwy drogą lotniczą. Wiele połączeń oferuje Wielka Brytania.
  • Malé - Stolica Malediwów, ma zaledwie ok. kilometra szerokości oraz dwa kilkometry długości. Oficjalnie w Male mieszka ok. 65 000 ludzi. Jest ładnym i czystym miastem z wieloma meczetami, rynkami oraz labiryntem uliczek.
  • Kurorty - Jest ich ponad 70. Prawie wszyscy turyści przyjeżdżają tutaj, dla lagunowych plaż pokrytych białym piaskiem oraz licznych palm.
  • Seenu (Addu Atoll) - drugie pod względem wielkości miasto Malediwów, zarazem z jednym ze znanych kurortów wypoczynkowych.
  • Fuamulaku - samotna wyspa położona dokładnie na równiku. Jest wyjątkowo urodzajna, rosną tutaj ananasy, pomarańcze oraz mango.
  • Kudahuvadhoo - wyspa w południowej części Atolu Nilandhoo. Znajduje się tutaj kilka niezbadanych jeszcze przez archeologów ruin buddyjskich świątyń.
Na Malediwach nie ma polskiej ambasady. Najbliższa placówka dyplomatyczna znajduje się w New Delhi (Indie)

Na Malediwach obowiązuje ruch lewostronny.

Wyjazdy - Malediwy - informacje o najciekawszych destynacjach na całym świecie
Tanie LatanieABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWZ
Podane teksty i zdjęcia są zaczerpnięte z Wikipedia.org i podlegają tym samym Powszechnej Licencji Publicznej GNU.
Strona główna    |    O nas    |    Kontakt    |    Warunki rezerwacji    |    Last Minute    |    Bilety Lotnicze    |    Hotele w Polsce    |    Wellness    |    Dojazd własny
2007 Wellkomm Polska Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Oferta portalu wyjezdzam.pl obejmuje wycieczki zorganizowane, wycieczki last minute, wakacje z dojazdem własnym, podróże dla singli, tanie hotele oraz bilety lotnicze. Urlop zarezerwowany na u nas to gwarancja wspaniałego wypoczynku... Możecie Państwo u nas zarezerwować wyjazdy swoich marzeń. Gwarantujemy kompleksowe usługi: przeloty, hotele oraz pełne pakiety wycieczkowe. Nasi doświadczeni konsultanci pomogą przy wyborze Państwa podróży i doradzą dokąd najlepiej wybrać się na urlop wellness czy na wyjazd dla singli . Jeżeli zamiast zorganizowanej wycieczki, na swój urlop wybierzecie Państwo dojazd własny, u nas możecie Państwo zarezerwować noclegi w wybranym rejonie. Wyjeżdżam.pl - podaruj sobie wypoczynek w raju...