Kontakt
Obsługa klienta

Nasi konsultanci pomogą Państwu zarezerwować wakacje, bilet lotniczy lub hotel.

pon.-pt. 9:00 - 17:00
022 516 98 51
Wyjazdy - Madagaskar z dziećmi
Wyjazdy - Madagaskar z dziećmi
Wyjazdy - Madagaskar z dziećmi
Wyjazdy - Madagaskar ekskluzywne
Wyjazdy - Madagaskar ekskluzywne
Wyjazdy - Madagaskar ekskluzywne
Wyjazdy - Madagaskar dla singli
Wyjazdy - Madagaskar dla singli
Wyjazdy - Madagaskar dla singli
Wyjazdy - Madagaskar Wellness
Wyjazdy - Madagaskar Wellness
Wyjazdy - Madagaskar Wellness
Wyjazdy - Madagaskar - informacje i online rezerwacja
Wyjazdy - Madagaskar na portalu wyjeżdżam.pl!
Wyjazdy - Madagaskar
Cel podróży
Miejsce wylotu
Wyjazd od
Powrót przed
Czas podróży
Ilość osób
Dzieci
Cena
Zakwaterowanie
Hotel
Znajdź
Wyjazdy - Madagaskar

Flaga

Język urzędowy:           francuski, malgaski
Stolica:                         Antananarywa
Ustrój polityczny.          republika
Powierzchnia:               587 040 km²
Ludność:                      19 170 000
Waluta:                        ariary (MGA)
 
MADAGASKAR POŁOŻENIE
 
Madagaskar (malg. Madagasikara, franc. Madagascar; Republika Madagaskaru - Repoblikan'I Madagasikara, République de Madagascar) – państwo położone na wyspie Madagaskar w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. Madagaskar jest czwartą co do wielkości wyspą na świecie. Na Madagaskarze przeważa hodowla i pasterstwo, występuje również rolnictwo prymitywne, plantacje roślin tropikalnych, eksploatacja drewna, zbieractwo, myślistwo, oraz rolnictwo śródziemnomorskie. Występują dwie strefy roślinne: na północy suche lasy podrównikowe, a w centrum i na południu sawanny.
 
MADAGASKAR KLIMAT
 
Na całej wyspie panuje klimat równikowy. Na wyżynach jest nieco chłodniej. Średnia temperatura w Antananarywie to ok. 15°C w lipcu i ok. 20°C w lutym.

Madagaskar z powierzchnią 587 040 km² jest 46-tym co do wielkości państwem na świecie i czwartą co do wielkości wyspą. Wielkością porównywalny jest do Kenii. Na wschodnim wybrzeżu przeważają niziny, które przechodzą w strome urwiska, centralna część w głównej mierze składa się z wyżyn. Na północy kraju Masyw Tsaratanana zbudowany z gór wulkanicznych. Na zachodnim wybrzeżu wiele zatoczek i rozległych równin. Południe wyspy to region płaskowyżów i pustyń.

Wyjazdy - Madagaskar - informacje o najciekawszych destynacjach na całym świecie
Tanie LatanieABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWZ
Podane teksty i zdjęcia są zaczerpnięte z Wikipedia.org i podlegają tym samym Powszechnej Licencji Publicznej GNU.
Strona główna    |    O nas    |    Kontakt    |    Warunki rezerwacji    |    Last Minute    |    Bilety Lotnicze    |    Hotele w Polsce    |    Wellness    |    Dojazd własny
2007 Wellkomm Polska Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Oferta portalu wyjezdzam.pl obejmuje wycieczki zorganizowane, wycieczki last minute, wakacje z dojazdem własnym, podróże dla singli, tanie hotele oraz bilety lotnicze. Urlop zarezerwowany na u nas to gwarancja wspaniałego wypoczynku... Możecie Państwo u nas zarezerwować wyjazdy swoich marzeń. Gwarantujemy kompleksowe usługi: przeloty, hotele oraz pełne pakiety wycieczkowe. Nasi doświadczeni konsultanci pomogą przy wyborze Państwa podróży i doradzą dokąd najlepiej wybrać się na urlop wellness czy na wyjazd dla singli . Jeżeli zamiast zorganizowanej wycieczki, na swój urlop wybierzecie Państwo dojazd własny, u nas możecie Państwo zarezerwować noclegi w wybranym rejonie. Wyjeżdżam.pl - podaruj sobie wypoczynek w raju...