Kontakt
Obsługa klienta

Nasi konsultanci pomogą Państwu zarezerwować wakacje, bilet lotniczy lub hotel.

pon.-pt. 9:00 - 17:00
022 516 98 51
Wycieczki - Gabon z dziećmi
Wycieczki - Gabon z dziećmi
Wycieczki - Gabon z dziećmi
Wycieczki - Gabon ekskluzywne
Wycieczki - Gabon ekskluzywne
Wycieczki - Gabon ekskluzywne
Wycieczki - Gabon dla singli
Wycieczki - Gabon dla singli
Wycieczki - Gabon dla singli
Wycieczki - Gabon Wellness
Wycieczki - Gabon Wellness
Wycieczki - Gabon Wellness
Wycieczki - Gabon - informacje i online rezerwacja
Wycieczki - Gabon na portalu wyjeżdżam.pl!
Wycieczki - Gabon
Cel podróży
Miejsce wylotu
Wyjazd od
Powrót przed
Czas podróży
Ilość osób
Dzieci
Cena
Zakwaterowanie
Hotel
Znajdź
Wycieczki - Gabon

Flaga

Język urzędowy:           francuski
Stolica:                         Libreville
Ustrój polityczny.          republika
Powierzchnia:               267 667 km²
Ludność:                      1 424 906      
Waluta:                        frank CFA (XAF)
 
GABON POŁOŻENIE
 
Gabon, Republika Gabońska (franc. République Gabonaise) – państwo położone w środkowej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Gwineą Równikową, Kamerunem (na północy) i Kongiem (na wschodzie). Jest członkiem MFW, NAM, ONZ, UNESCO i WHO.
 
Gabon leży w środkowej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Na północy graniczy z Gwineą Równikową i Kamerunem, na wschodzie i na południu z Republiką Konga. Przez terytorium państwa przechodzi równik. Największą rzeką przepływającą przez Gabon jest Ogooué. Gabon także zachowuje naturalne środowisko z czym może być największą przestrzenią naturalnych parków w świecie. Najwyższym szczytem Gabonu jest Mont Iboundji (1575 m. n.p.m.). Administracyjnie, Gabon jest rozdzielany do 9 prowincji, które dzielą się na 37 departamentów.
 
GABON GOSPODARKA
 

Gabon jest krajem rolniczo-przemysłowym. Bardzo dobrze rozwinięty jest tam przemysł wydobywczy (gł. wydobycie i przetwórstwo ropy naftowej). Gabon posiada także znaczne złoża rud uranu i wystarczające na ponad 100 lat zasoby rud manganu. Nie eksploatowane dotychczas złoża rudy żelaza w Bélinga (płn.-wsch. część kraju) należą do największych na świecie. Inne występujące w obfitości bogactwa naturalne – w tym najlepsze na świecie tropikalne gatunki twardego drewna są na razie wykorzystywane w niewielkim stopniu. Walutą tego kraju jest frank CFA, dzielący się na 100 centymów. Gabon jest bardziej rozwinięty niż sąsiednie państwa. Był pełnym członkiem OPEC od 1975 do 1995. Dochód narodowy w przeliczeniu na 1 mieszkańca wynosi 5010 USD i należy do najwyższych na kontynencie.

Wycieczki - Gabon - informacje o najciekawszych destynacjach na całym świecie
Tanie LatanieABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWZ
Podane teksty i zdjęcia są zaczerpnięte z Wikipedia.org i podlegają tym samym Powszechnej Licencji Publicznej GNU.
Strona główna    |    O nas    |    Kontakt    |    Warunki rezerwacji    |    Last Minute    |    Bilety Lotnicze    |    Hotele w Polsce    |    Wellness    |    Dojazd własny
2007 Wellkomm Polska Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Oferta portalu wyjezdzam.pl obejmuje wycieczki zorganizowane, wycieczki last minute, wakacje z dojazdem własnym, podróże dla singli, tanie hotele oraz bilety lotnicze. Urlop zarezerwowany na u nas to gwarancja wspaniałego wypoczynku... Możecie Państwo u nas zarezerwować wyjazdy swoich marzeń. Gwarantujemy kompleksowe usługi: przeloty, hotele oraz pełne pakiety wycieczkowe. Nasi doświadczeni konsultanci pomogą przy wyborze Państwa podróży i doradzą dokąd najlepiej wybrać się na urlop wellness czy na wyjazd dla singli . Jeżeli zamiast zorganizowanej wycieczki, na swój urlop wybierzecie Państwo dojazd własny, u nas możecie Państwo zarezerwować noclegi w wybranym rejonie. Wyjeżdżam.pl - podaruj sobie wypoczynek w raju...