Kontakt
Obsługa klienta

Nasi konsultanci pomogą Państwu zarezerwować wakacje, bilet lotniczy lub hotel.

pon.-pt. 9:00 - 17:00
022 516 98 51
Wakacje - Barbados z dziećmi
Wakacje - Barbados z dziećmi
Wakacje - Barbados z dziećmi
Wakacje - Barbados ekskluzywne
Wakacje - Barbados ekskluzywne
Wakacje - Barbados ekskluzywne
Wakacje - Barbados dla singli
Wakacje - Barbados dla singli
Wakacje - Barbados dla singli
Wakacje - Barbados Wellness
Wakacje - Barbados Wellness
Wakacje - Barbados Wellness
Wakacje - Barbados - informacje i online rezerwacja
Wakacje - Barbados na portalu wyjeżdżam.pl!
Wakacje - Barbados
Cel podróży
Miejsce wylotu
Wyjazd od
Powrót przed
Czas podróży
Ilość osób
Dzieci
Cena
Zakwaterowanie
Hotel
Znajdź
Wakacje - Barbados

Flaga

Język urzędowy:           angielski
Stolica:                         Bridgetown
Ustrój polityczny.          Monarchia konstytucyjna
Powierzchnia:               431 km²
Ludność:                      277 264
Waluta:                        Dolar Barbadosu (BDD)
 
 

BARBADOS POŁOŻENIE

Barbados - państwo na Małych Antylach, zajmujące wyspę o tej samej nazwie. Nazwa wyspy pochodzi z języka portugalskiego: Portugalczycy zwrócili uwagę na miejscową odmianę figowca, tworzącego dużą siatkę korzeni, przypominającą brodę. Drzewa te nazwano "drzewami brodatymi" (los barbados), skąd przeszła nazwa na całą wyspę. Wyspa, w przeciwieństwie do innych wysp archipelagu, nie ma budowy wulkanicznej, a wapienną. Początek wyspie dały rafy koralowe, które ciągle otaczają jej wody. Występują pagórki, z których najwyższy (Mount Hillaby) nie przekracza 340 m n.p.m.. Brak wyraźnych wód śródlądowych, ale istnieją rozwinięte zjawiska krasowe.
Wyspa otoczona ze wszystkich stron wodami Oceanu Atlantyckiego charakteryzuje się tropikalnym klimatem podrównikowym. W lecie wyspę nawiedzają cyklony
 
BARBADOS HISTORIA
 
Barbados zasiedlili 4000 lat temu Indianie.
Wyspę odkryli dla Europejczyków na początku XVI wieku portugalscy podróżnicy, jednak jej nie skolonizowali.
W 1627 r. na wyspie wylądowali angielscy koloniści, w pobliżu obecnej miejscowości Holetown, ale na Barbadosie mieszkali również Holendrzy. W 1637 r. przywieźli oni z Brazylii trzcinę cukrową i założono pierwsze plantacje tej rośliny.
Wkrótce kolonia stała się jedną z najważniejszych wśród angielskich posiadłości w Nowym Świecie. Strategiczne położenie, zapora z raf koralowych i duże manufaktury cukru przyniosły rozkwit wyspie. Przez cały XVII wieku była ona ważniejsza od posiadłości w Ameryce Północnej. Na Barbados sprowadzano niewolników z Afryki, którzy pracowali przy uprawie trzciny cukrowej.
Mimo strategicznej wartości dla Anglii (a może właśnie dlatego), Barbados cieszył się dużą autonomią. W 1639 r. na wyspie zebrało się pierwsze ciało ustawodawcze, House of Assembly (Izba Zgromadzenia), pierwsze na zachodniej półkuli.
Gdy w 1834 r. w całym Imperium Brytyjskim zniesiono niewolnictwo, kolonia zaczęła podupadać. Kryzys doprowadził do powstania ruchów domagających się oderwania od metropolii, co ostatecznie nastąpiło 30 listopada 1966 r. (obecnie 30 listopada jest świętem narodowym kraju). Mimo to Barbados i Wielka Brytania są połączone unią personalną - Barbados należy do Wspólnoty Narodów (Commonwealth).

BARBADOS TRANSPORT

Transport na Barbadosie jest dobry. "Taksówki drogowe" zwane "ZR" docietrają do większośći punktów na wyspie. Te małe autobusy mogą być czasem zatłoczone, ale kierowcy zazwyczaj wybierają bardziej malownicze trasy co przyciąga turystów. Autobusy te wyjeżdżają zazwyczaj z Bridgetown albo ze Speightstown na połnocy wyspy.
Autobusy są częstym widokiem na Barbadosie. Istnieją trzej przewoźnicy. Podróż autobusem każdego z nich kosztuje ok. $1.50 BDS. Dwaj prywatni przewoźnicy ("ZR" i "Minibus") mogą zmieniać ceny, ale państwowy przewoźnik- Barbados Transport Board nie może.
Także większe hotele mają swoje autobusy, które zabierają gośći na wycieczki krajoznawcze. Na wyspie działają też wypożyczalnie samochodów, takie jak: Hertz, Avis czy Europcar.
Wakacje - Barbados - informacje o najciekawszych destynacjach na całym świecie
Tanie LatanieABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWZ
Podane teksty i zdjęcia są zaczerpnięte z Wikipedia.org i podlegają tym samym Powszechnej Licencji Publicznej GNU.
Strona główna    |    O nas    |    Kontakt    |    Warunki rezerwacji    |    Last Minute    |    Bilety Lotnicze    |    Hotele w Polsce    |    Wellness    |    Dojazd własny
2007 Wellkomm Polska Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Oferta portalu wyjezdzam.pl obejmuje wycieczki zorganizowane, wycieczki last minute, wakacje z dojazdem własnym, podróże dla singli, tanie hotele oraz bilety lotnicze. Urlop zarezerwowany na u nas to gwarancja wspaniałego wypoczynku... Możecie Państwo u nas zarezerwować wyjazdy swoich marzeń. Gwarantujemy kompleksowe usługi: przeloty, hotele oraz pełne pakiety wycieczkowe. Nasi doświadczeni konsultanci pomogą przy wyborze Państwa podróży i doradzą dokąd najlepiej wybrać się na urlop wellness czy na wyjazd dla singli . Jeżeli zamiast zorganizowanej wycieczki, na swój urlop wybierzecie Państwo dojazd własny, u nas możecie Państwo zarezerwować noclegi w wybranym rejonie. Wyjeżdżam.pl - podaruj sobie wypoczynek w raju...