Kontakt
 

 

 
 
 
 
Cel podróży
Miejsce wylotu
Wyjazd od
Powrót przed
Czas podróży
Ilość osób podróżujących
Dzieci
 
Znajdź
 
 
Podróż do kolebki sztuk walki - Klasztoru Shaolin
Pobyt & treningi z Mnichami w klasztorze Shaolin
CENA ZA OSOBĘ*
10-14 osób
5380 PLN + przelot
15-19 osób
4720 PLN + przelot
Japonia
 
Program: Pekin - Wielki Mur - Luoyang - Klasztor Shaolin - Shanghai.
1 dzień
Spotkanie z polskim pilotem na lotnisku Okęcie w godzinach porannych. Wylot z Warszawy do Pekinu. Lot z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk.
2 dzień
Przylot do Pekinu w godzinach porannych/popołudniowych. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny.
3 dzień
Śniadanie w hotelu. Całodzienne zwiedzanie Pekinu. W programie: Świątynia Nieba (Tian Tan) - kompleks sakralnych budowli taoistycznych. Był odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii, podczas których modlono się do Nieba o obfite plony rolne. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przed zwiedzaniem świątyni chętni mogą wziąć udział w porannych ćwiczeniach organizowanych codziennie w parku przy Tian Tan. Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian'anmen) - największy publiczny plac na świecie. Samo "Tian'anmen" oznacza Bramę Niebiańskiego Spokoju, położoną na północnym krańcu obszaru. Na rozległym - mierzącym 800 metrów na osi północ-południe i 300 metrów na osi wschód-zachód - placu znajdują się jedynie dwa obiekty: 38-metrowy pomnik Bohaterów Ludu oraz mauzoleum Mao Zedonga. Zakazane Miasto (Gu Gong) - dawny pałac cesarski dynastii Ming i Qing. W trakcie zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Transfer do hotelu. Czas wolny.
4 dzień

Śniadanie w hotelu. Całodzienne zwiedzanie.
W programie: Wielki Mur Chiński (Wanli Changcheng) - symbolu starożytnej cywilizacji. Spacer po jednej z najlepiej zachowanych części oryginalnego Muru Chińskiego. Ming Tomb - grobowiec Cesarza Yongle z dynastii Ming. W trakcie zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. W drodze powrotnej do hotelu postój przy Stadionie Olympic Bird's Nets   oraz Water Cube - parku wodnym. Wieczorem wykwaterowanie z hotelu. Transfer na stację kolejową. Przejazd nocny pociągiem sypialnianym (Soft sleeper) do miejscowości Luoyang.

5 dzień
Przyjazd do Luoyang w godzinach porannych. Śniadanie w lokalnej restauracji. Zwiedzanie. W programie: Groty Longmen - kompleks naskalnych świątyń buddyjskich z V w n.e. , na który składają się wydrążone nisze, rzeźby buddyjskich posągów oraz niepowtarzalne elementy zdobnicze. Przejazd do Klasztoru Shaolin - klasztor buddyjski wybudowany ok. 495 roku za czasów Północnej dynastii Wei (386 - 535). Sławę klasztorowi przyniósł mnich indyjski Bodhidharma, który przybył około 525 roku do Chin. Był dwudziestym ósmym patriarchą buddyzmu indyjskiego w prostej linii od Buddy i pierwszym patriarchą buddyzmu chán. Pod zarządem Bodhidharmy Shaolin stał się akademią treningową, a poprzez praktykowanie zuochan (jap. zazen) nie tylko areną dla wymiany doświadczeń przybywających tam mnichów, ale również miejscem, w którym eksperci walki mogli podnieść swój niski nieraz status społeczny. Spacer po zabudowaniach świątyni i Pagoda Forest - kompleks kamiennych i ceglanych kilkupoziomowych wież.
W godzinach popołudniowych uczestnicy kursu zostaną zakwaterowani w Hotelu Zen w klasztorze Shaolin. Wieczorem odbędzie się briefing informacyjny dotyczący treningów w kolejnych dniach.
6 dzień
Śniadanie. Całodzienny trening Kung Fu : 2 godziny ćwiczeń porannych + 2 godziny ćwiczeń popołudniowych prowadzonych przez Mnichów klasztoru Shaolin.
7 dzień

Śniadanie. Całodzienny trening Kung Fu : 2 godziny ćwiczeń porannych + 2 godziny ćwiczeń popołudniowych prowadzonych przez Mnichów klasztoru Shaolin.

8 dzień

Śniadanie. Całodzienny trening Kung Fu : 2 godziny ćwiczeń porannych + 2 godziny ćwiczeń popołudniowych prowadzonych przez Mnichów klasztoru Shaolin.
W godzinach popołudniowych transfer do Luoyang. Przejazd nocnym pociągiem sypialnianym (Soft-sleeper) do Shanghaiu. 

9 dzień
Śniadanie w trakcie przejazdu pociągiem. Przyjazd do Shanghaiu przed południem. Lunch w lokalnej restauracji. Całodzienne zwiedzanie miasta.
W programie: Yu Garden - jedne z lepiej utrzymanych w kraju ogrodów, charakterystycznych dla tradycyjnego stylu - Suzhou. Stare miasto (Yuyuan) - piękna, tradycyjna architektura miejska i świątynna tego miejsca wymieszana jest z licznymi centrami biznesowymi. Uliczne sklepy oferują wysokiej jakości produkty lokalnego rynku oraz pamiątki. The Bund Area - spacer po historycznym centrum finansowym miasta.
Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny.
10 dzień

Śniadanie w hotelu. Czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko w Shanghaiu. Wylot do Polski w godzinach południowych/popołudniowych. Lot z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk. Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie w godzinach wieczornych.

 

Ściągnij szczegółowy program >>

*Cena zawiera:
- zakwaterowanie według programu: 3 noclegi w hotelach standardu ****, 3 noclegi w  Hotelu Zen **** w klasztorze Shaolin, w pokojach dwuosobowych
- przejazdy pociągiem Soft-sleeper
- transfery klimatyzowanym busem
- wyżywienie według programu + 2 butelki wody dziennie w trakcie zwiedzania
- bilety wstępu w trakcie zwiedzania
- zajęcia z Mnichami w klasztorze Shaolin
- certyfikat ukończenia kursu w klasztorze Shaolin
- opiekę pilota polskojęzycznego i lokalnego przewodnika
- ubezpieczenie KL i NW w podróży

*Cena nie zawiera:
- przelotu z Warszawy do Pekinu i z Shanghaiu do Warszawy (zbliżona cena 2500-3000 PLN)
- wizy chińskiej (zbliżona cena 300 - 400 PLN)
- dopłaty do pokoju jednoosobowego (600PLN)
- innych wydatków

C.H. Wileńska
ul. Targowa 72
03-734 Warszawa
Tel. +48 22 331 60 90/91
Kom. + 48 606 201 098
 
 
 

 

 
  Kontakt BP Wyjezdzam.pl - o nas Warunki podróżowania  
2011 Wyjezdzam.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
 

 

Podaruj sobie wypoczynek w raju...Wybierz z najciekawszych ofert wakacji. Sprawdź sam jak łatwa jest rezerwacja wyjazdu na naszej stronie. Oferujemy wycieczki, oferty last minute, wczasy z dojazdem własnym. Oferty dopełniają hotele w Polsce i tanie bilety lotnicze. Wybierz ofertę dla siebie - urlop rodzinny, wczasy dla singli, wyjazdy w egozytczne miejsca i wiele innych możliwości. Spędź z nami urlop swoich marzeń!