Kontakt
 

 

 
 
 
Cel podróży
Miejsce wylotu
Wyjazd od
Powrót przed
Czas podróży
Ilość osób podróżujących
Dzieci
 
Znajdź
 
 

 

Drifting w Japonii

11 dni - kwiecień 2012


2-dniowy trening z Drift Kingiem

+ zwiedzanie Japonii

CENA ZA OSOBĘ*
Grupa 10-14 osób
Grupa 10-14 osób
Drifter
Os. towarzysząca
21 100 PLN *
15 700 PLN*
Japonia Drifting

Program zwiedzania:

Tokio - Kamakura - Góra Fuji - Nara - Kioto - Hiroshima


PROGRAM
1 dzień

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie w godzinach porannych/popołudniowych.
Wylot z Warszawy do Tokio.

2 dzień

Przylot na lotnisko Narita w Tokio w godzinach porannych/popołudniowych.
Transfer z lotniska do hotelu w Tokio, zakwaterowanie. Czas wolny.

3 dzień

Śniadanie w hotelu.

Program dla uczestników driftingu:

Przejazd autokarem na tor "Tsukuba Cirkuit".
Trening driftingu z Keiichi Tsuchiya - Drift Kingiem.
Program treningu dzień 1:

. Wprowadzenie, wybór przez uczestników 2 technik, które będą doskonalić w trakcie indywidualnego treningu z Drift Kingiem
. Przejazd samochodem prowadzonym przez samego Keiichi Tsuchiya, który zaprezentuje każdemu z uczestników szkolenia 2 wybrane wcześniej techniki
. Lunch w lokalnej restauracji
. Czas na pytania i odpowiedzi
. Indywidualne treningi uczestników z wybranych technik.

Program dla osób towarzyszących:

 

- Zajęcia z przygotowania sushi
- Zakupy w Kappabashi centre - nazywane japońskim "Kitchen Town". Można znaleźć tam specjały tradycyjnej kuchni japońskiej, oryginalne przyprawy oraz piękną ceramikę.
- Relaksująca kąpiel w gorących źródłach w Oedo Olsen Monogatari. Onsen to japońskie gorące źródła, na których zbudowano kąpieliska publiczne: łaźnie, baseny. Wiele źródeł ma właściwości lecznicze - zawierają pierwiastki (niektóre nawet radioaktywne) i minerały. Wszystkie pomagają zrelaksować się - nie tylko dzięki leniwej atmosferze kurortu, ale także za sprawą gorącej wody ułatwiającej rozluźnienie mięśni.
Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Czas wolny.
4 dzień

Śniadanie w hotelu.

Program dla uczestników driftingu:

Przejazd autokarem na tor "Tsukuba Cirkuit". Kontynuacja treningu.
Program treningu dzień 2:
. Czas na pytania i odpowiedzi
. Kontynuacja indywidualnego szkolenia z wybranych przez uczestników technik
. Lunch w lokalnej restauracji
. Podsumowanie, wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy potwierdzające odbycie szkolenia, czas na zdjęcia z Keiichi Tsuchiya.

Program dla osób towarzyszących:

- Udział w tradycyjnej ceremonii picia herbaty - chanoyu
- Spacer po Omotesando Hills - centrum handlowe i kulturalne Japonii.
- Wizyta w dzielnicy Harajuku - młodzieżowa dzielnica w Tokio, która od Olimpiady w 1964 roku stanowi mekkę japońskich trendsetterów, a w ostatnich latach przyciąga również uwagę Europejczyków i Amerykanów. Nic dziwnego. Podejście Japończyków do stroju czyni ich wyjątkowymi. Mieszkańcy kraju Kwitnącej Wiśni traktują strój jako uniform; dla nich każdy szczegół marynarki, spodni, butów to zaszyfrowana wiadomość. Kosupure polega na przemienianiu się w kogoś innego. Młode Japonki nazywane shojo, przychodzą do Harajuku każdego dnia. Przebierają się i malują w toalecie kolejki Yamanote, która specjalnie ze względu na nie została powiększona i wyposażona w ogromne lustra. Później wychodzą na zewnątrz i przez te kilka godzin są dokładnie tą osobą, za jaką się przebrały. Naśladują ulubione postaci z kreskówek i komiksów. Kopiują ich ruchy, miny, zachowania. I tak w Harajuku obok Czarodziejek z Księżyca możemy zobaczyć Alicje z Krainy Czarów, futrzane stwory oraz straszne zjawy - o Elvisie nie wspominając.
Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Czas wolny.


5 dzień
Śniadanie w hotelu. Całodzienne zwiedzanie Tokio. W programie: Wieża Tokio - która została zbudowana w roku 1958 na wzór wieży Eiffla, jest jednak od niej wyższa - ma 333 metry. Są tam 2 punkty obserwacyjne - jeden na wysokości 150m, drugi na wysokości 250m. Jest niewątpliwie jednym z najbardziej znanych symboli miasta. Gigant podświetlany jest na pomarańczowo lub biało, w zależności od pory roku. W środku atmosferę, oprócz widoków tworzą nastrojowe dźwięki, dzwoneczki i światła.
Świątyni Asakusa, ulica handlowej Nakamise, Świątynia Asakusa położona w sercu tradycyjnej dzielnicy Tokio, ma około 1000 - letnią historię. Legenda głosi, że fundatorami świątyni byli trzej rybacy, którzy w VII wieku wyłowili w rzece Sumida posąg bogini Kannon. Bogini im się przyśniła i nakazała wybudowanie w tym miejscu świątyni. Sami fundatorzy stali się żarliwymi wyznawcami buddyzmu. Dziś świątynia po wielu przebudowach wciąż jest imponującym budynkiem, a także miejscem, w którym odbywa się tradycyjny festiwal Sanja Matsuri.
Panasonic Centre oraz dzielnica Akihabara. Elektryczne Miasto Akihabara jest dzielnicą handlu sprzętem elektronicznym, grami komputerowymi oraz anime.
W trakcie zwiedzania - lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Czas wolny


6 dzień
Śniadanie w hotelowej restauracji. Wyjazd z hotelu (w tym dniu trzeba zabrać w bagażu podręcznym przybory do higieny osobistej i ubranie na 2 następne dni. Bagaż główny zostanie przewieziony oddzielnym samochodem bezpośrednio do hotelu w Kioto). W programie: Przejazd autokarem do Kamakury. Zwiedzanie Świątyni Kotokuin. Stoi przy niej słynny, 11-metrowy posąg Buddy z brązu, do którego można wejść. Następnie zwiedzanie chramu wyznawców shinto - Tsurugaoka Hachimangu położonego w malowniczym parku. Przejażdżka rikszą. Zakupy w centrum handlowym Komachi.
W trakcie zwiedzania - lunch w lokalnej restauracji.
Przejazd do hotelu kapsułkowego w Komagone (1 noc). Hotele kapsułkowe są odpowiedzią na brak przestrzeni w dużych, japońskich miastach. Korzystają z nich głownie biznesmeni, którzy po kilkunastu godzinnej pracy nie mogą wrócić do oddalonych często o kilkadziesiąt/kilkaset kilometrów domów.
Zakwaterowanie w pokojach/kapsułach jednoosobowych. Czas wolny.
7 dzień
Śniadanie w hotelu. Wycieczka na Fuji - przejazd na 5. stację znajdującą się na górze Fuji, która jest niezwykłym cudem natury i miejscem świętym, czczonym przez buddystów (uważana jest za wrota do innego świataFudżijam ma również wielkie znaczenie w pradawnej japońskiej religii shinto. Jej wyznawcy wierzą, że bogowie i duchy (kami) mieszkają w kamieniach i drzewach na zboczach góry. Góra Fudżi pokryta jest przez większą część roku śniegiem. Symetrycznie nachylone stoki i podstawa o kształcie idealnego okręgu o obwodzie 126 km czynia ją wyjątkowo piękną. Góra widoczna jest w pogodny dzień z odległości około 80 km. To młody wulkan, który powstał jakieś 600 tys. lat temu wybuchał 18 razy; ostatnia erupcja miała miejsce w 1707 roku, a popioły zawędrowały wówczas aż do odległego o 100 km Tokio.
W trakcie zwiedzania - lunch w lokalnej restauracji.
Owakundi Valley - dolina wulkanów i gorących źródeł. Miejscową specjalnością są gotowane w gorących źródłach jaja. Rejs statkiem po kraterowym jeziorze Ashi.
Transfer do hotelu w Hakone. Zakwaterowanie. Kolacja w hotelu, czas wolny.

8 dzień
Śniadanie w hotelu. Transfer Super Ekspresem "Shinkansen" do Kioto. Przejazd do miejscowości Nara. W programie: Całodniowa wycieczka do Nary - zwiedzanie Świątyni Todaiji, Świątyni Kasuga Taisha, Parku Nara. Nara to miasteczko stosunkowo niewielkie, ale odegrało w historii ogromną rolę. W starożytności było stolicą kraju i zgromadzono tu wiele cennych zabytków architektury, które przetrwały do dziś. Pomimo przeniesienia dworu cesarskiego do Heian (dziś Kioto) miasteczko nadal było silnym ośrodkiem buddyzmu, dzięki czemu dziś możemy podziwiać wiele prosperujących świątyń buddyjskich. W Narze znajduję się największy na świecie wykonany z brązu posąg Buddy w świątyni Daibutsuden. Do najlepiej zachowanych i cennych zabytków należy świątynia Kofukuji, należąca do sekty buddyzmu ezoterycznego hosso. W trakcie zwiedzania - lunch w lokalnej restauracji.
Przejazd do hotelu w Kioto w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Czas wolny.


9 dzień

Śniadanie w hotelu,. Całodzienne zwiedzanie Kioto. W programie: Zamek Nijo, który słynie ze śpiewających podłóg. W odróżnieniu od europejskich zamków wnętrza są całkowicie puste. Jedynymi ozdobami są malowidła. Następnie udamy się do parku, w którym znajduje się Świątynia złotego Pawilonu - najcenniejszy zabytek nie tylko Kioto, ale całej Japonii. Aby podziwiać odbicie świątyni w lustrze otaczającej od frontu wody ściąga tu rocznie miliony ludzi z Japonii i całego świata. Budowla zachwyca lekkością i prostotą. Jesienny, sosnowy krajobraz dodaje jeszcze większego uroku. Pierwotnie nie była jednak świątynią, ale przebudowaną ze szlacheckiego domu rezydencją shoguna Yoshimitsu. Shogun przyczynił do jej wyjątkowości i nakazał pokrycie dachu złotem. Rezydencja była symbolem chwały i sławy Yoshimitsu, więc po jego śmierci przekształcono ją w świątynię - zgodnie z jego życzeniem. Pawilon przetrwał wiele wojen i trzęsień ziemi, niestety w 1950r strawił go pożar zainicjowany przez chorego umysłowo mnicha. Po rekonstrukcji w 1955 r wygląda jeszcze bardziej imponująco.

Fushimi Inari Shrine - Wizja tysięcy torii, bramy rozciąga się na zboczu góry, jest jednym z najbardziej znanych obrazów z Kioto, w Japonii. Fushimi Inari Shrine w Kioto jest jedną z najczęściej odwiedzanych świątyń w mieście i jednym z najstarszych sanktuariów Inari w Japonii, założony w 711. Popularyzowany całym świecie, w filmowej adaptacji Wyznania gejszy,. Spacer pośród czerwonych lakierowanych torii (charakterystyczny kształt bram Shinto) jest jednym z najbardziej pamiętnych doświadczeń, jakie można mieć w Kioto.
Kiyomizu Temple - buddyjska świątynia pochodząca z VIII w. n.e., wpisana na listę UNESCO.
W trakcie - zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Czas wolny. Wieczorem polecamy spacer do dzielnicy Gion, gdzie można spotkać przebiegającą na spotkanie Gejszę, w tradycyjnym stroju i makijażu.


10 dzień

Śniadanie w hotelu. przejazd Superekspresem "Shinkansen" do Hiroszimy. Całodzienne zwiedzanie Hiroszimy i wyprawa na wyspę Mijaima. W programie: Park Pokoju, Muzeum Pokoju, brama Chramu Istukushima. Park Pokoju to tylko wstęp do właściwego miejsca pamięci jakim jest Muzeum Pokoju, które w niewyobrażalny sposób oddaje tragedię jaka spotkała mieszkańców miasta. Wielkie zdjęcia Hirosimy przed wybuchem i tuż po nim. Dwie makiety miasta również w tych samych momentach historii. Mnóstwo zdjęć i eksponatów przywołujących ludzkie cierpienie i lęk, zatopione w półmroku muzealnych sal może zrobić wrażenie nawet na najbardziej odpornych psychicznie.
Przeżycia związane z wizytą w Muzeum Pokoju ukoi na pewno jeden z najpiękniejszych widoków Japonii - Brama Chramu Itsukushima. Brama istnieje od 1168, chociaż obecna konstrukcja pochodzi z 1875. Torii jest zbudowane z drewna kamforowego, ma 16 m wysokości, a jego nadproże mierzy 23 m długości. Dla zapewnienia dodatkowej stabilności zbudowano ją w stylu "czterech nóg" (yotsu-ashi). Charakterystyczny widok bramy unoszącej się na wodzie można zobaczyć tylko w czasie przypływu. W czasie odpływu jest otoczona mułem i można podejść do niej pieszo z wyspy. Zwiedzający wkładają w szpary nóg monety i wypowiadają życzenie. W czasie odpływu popularne jest zbieranie w pobliżu bramy owoców morza. W trakcie zwiedzania - lunch w lokalnej restauracji.
Powrót do hotelu w Kioto "Shinkansenem" w godzinach wieczornych. Czas wolny.
11 dzień Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w Osace. Wylot do Warszawy  w godzinach popołudniowych.

 

Ściągnij szczegółowy program >>

UWAGA: Wyjazd może zostać zrealizowany przy minimalnej liczbie 10 osób uczestniczących w driftingu

Cena zawiera:
- zakwaterowanie według programu: noclegi w hotelach o standardzie ***/****, 1 noc w hotelu kapsułkowym (single)
- przejazdy pociągiem Shinkansen
- transfery klimatyzowanym busem
- wyżywienie według programu
- bilety wstępu w trakcie zwiedzania
- dwudniowy trening z Drift Kingiem
- certyfikat ukończenia szkolenia
- zajęcia alternatywne dzień 3 i 4 dla osób towarzyszących
- opiekę pilota polskojęzycznego i lokalnego przewodnika
- ubezpieczenie KL i NW w podróży

Cena nie zawiera:
- przelotu z Warszawy do Tokio i z Osaki do Warszawy (zbliżona cena biletu 3200-3800 PLN)
- dopłaty do pokoju jednoosobowego
- innych wydatków

C.H. Wileńska
ul. Targowa 72
03-734 Warszawa
Tel. +48 22 331 60 90/91
Kom. + 48 606 201 098
 
 
 

 

 
  Kontakt BP Wyjezdzam.pl - o nas Warunki podróżowania  
2011 Wyjezdzam.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
 

 

Podaruj sobie wypoczynek w raju...Wybierz z najciekawszych ofert wakacji. Sprawdź sam jak łatwa jest rezerwacja wyjazdu na naszej stronie. Oferujemy wycieczki, oferty last minute, wczasy z dojazdem własnym. Oferty dopełniają hotele w Polsce i tanie bilety lotnicze. Wybierz ofertę dla siebie - urlop rodzinny, wczasy dla singli, wyjazdy w egozytczne miejsca i wiele innych możliwości. Spędź z nami urlop swoich marzeń!